Miserend
| H | K | Sze | Cs | P | Szo | V | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6:45 | |||||||
| 7:00 | |||||||
| 8:30 | |||||||
| 11:00 | |||||||
| 16:30 | |||||||
| 18:00 | |||||||
|
Fehérek temploma Fehérek temploma: 05.01-09.30 között Regőczi-kápolna |
|||||||
Jézust szeretnék látni
Nem a faluvégi kőkereszten.
Nem a templomok csodált freskóin.
Nem a költők gyönyörű versében.
-Egészen máshol. A te szívedben.
Mert aki tudja, hogy tanítvány vagy,
És látta azt is, hogy van Bibliád...
Az egyet figyel és arra kíváncsi;
Benned Belőle mennyit látni.
Vigyázz, testvér...Sok a felvevőgép,
S a kép nem színes...Fekete-fehér.
-Így hát, akármilyen reflektor ég;
Mi Őt mutassuk és szeretetét.
Azt, akit oly sokan megtagadnak.
Nem értenek...Mert nem is akarnak.
-De neked és nekem; egyet jelent:
Itt Golgotát...s ott öröklétet.
Tamaska Gyula