Miserend
| H | K | Sze | Cs | P | Szo | V | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6:45 | |||||||
| 7:00 | |||||||
| 8:30 | |||||||
| 11:00 | |||||||
| 16:30 | |||||||
| 18:00 | |||||||
|
Fehérek temploma Fehérek temploma: 05.01-09.30 között Regőczi-kápolna |
|||||||
Nagyböjt 19.
A keresztény ima mindenekelőtt ajándék: együtt jár a megszentelő kegyelemmel. Így a Szentlélek bevon minket a Fiúnak az Atyával való kapcsolatába, abba a titokba, amit Krisztus nyilatkoztatott ki...
Az ima csodálatos dolog - mondjuk -, de félelmetes is. Odaállni Isten elé, önként elővételezni az ítéletet (Anthony Bloom). És hozzáállásunktól függ, hogy a távolság növekszik-e, vagy csökken. S ebben a naponkénti "Isten előtti állásban" naponta újra felajánljuk életünket, hivatásunkat, elfogadjuk korlátainkat, sikertelenségeinket, bűneinket, az elmulasztott alkalmakat, és újból elkötelezzük magunkat.
(Pápai Lajos nagyböjti beszédéből)