Miserend
| H | K | Sze | Cs | P | Szo | V | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6:45 | |||||||
| 7:00 | |||||||
| 8:30 | |||||||
| 11:00 | |||||||
| 16:30 | |||||||
| 18:00 | |||||||
|
Fehérek temploma Fehérek temploma: 05.01-09.30 között Regőczi-kápolna |
|||||||
Nagyböjt 27.
HA ÉGNÉL
Zárt templom, ahol senki sincs,
Jó Uram, itt vagyok megint.
A nap felkelt, máris elbukott.
Kéne a szó, mégis hallgatok.
Itt ülünk, négyszemközt vagyunk,
vétkeimen ketten hallgatunk.
Jó a csend, Uram, s kérdezed:
a gyertyádat te miért nem égeted?
Ha égnél, téged látnának sokan!
Ha fény lennél, jel, segítenél másokat!
Jó Uram most már elmegyek,
lángfiad, ígérem fény leszek.
Ködlakó többé nem vagyok,
lángomon a fényed átragyog.
(Dax)