Miserend
| H | K | Sze | Cs | P | Szo | V | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6:45 | |||||||
| 7:00 | |||||||
| 8:30 | |||||||
| 11:00 | |||||||
| 16:30 | |||||||
| 18:00 | |||||||
|
Fehérek temploma Fehérek temploma: 05.01-09.30 között Regőczi-kápolna |
|||||||
Nagyböjt 31.
Figyeljünk mi is, szívünk füleivel az Úr hangjára. Arra hív, hogy vele együtt járjuk a keresztutat: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye föl keresztjét minden nap, és kövessen engem!” (Lk 9, 23) Mert a keresztben van üdvösségünk, feltéve, ha belé kapaszkodunk. A kereszt igéje – az Apostol szavával élve – azoknak, akik elvesznek oktalanság ugyan, de azoknak, akik üdvözülnek, vagyis nekünk, Isten ereje.(1Kor 1,18)
Valóban drágalátos, nagy kincs a kereszt? Lehet-e szeretni? Örömöt hozó? Igen, így van, testvérek! Aki vállalkozik rá, hogy gyümölcseit leszedje, annak a kereszt fája mindig életet terem. Az öröm gyümölcseit hozza, a vidámság olaja párolódik róla, a lelki ajándékok balzsamos illatát árasztja. Nem akármilyen fa ez, hanem az élet fája azoknak, akik megragadják, és boldog, aki belé kapaszkodik. (v.ö. Péld 3,18). E fa gyümölcse: az örök üdvösség.
(www.cisztercimonostor.hu)