Miserend
| H | K | Sze | Cs | P | Szo | V | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6:45 | |||||||
| 7:00 | |||||||
| 8:30 | |||||||
| 11:00 | |||||||
| 16:30 | |||||||
| 18:00 | |||||||
|
Fehérek temploma Fehérek temploma: 05.01-09.30 között Regőczi-kápolna |
|||||||
Nagyböjt 9.
Az Istennel járni naponként, az Ő útján, az egy teljesen más állapot. Az ilyen ember megtisztul, átalakul, mert az Úr vele van. Isten mindannyiunkat óvja és védi, de aki tudatosan keresi a Vele való életet, annak az embernek az életét még inkább az Úr kegyelmei gazdagítják. Ha minden napunkat oda tesszük az Úr elé, akkor az Ő áldása fog munkánkon, életünkön, emberi kapcsolatainkon nyugodni. Remény, béke és hit járja át az ilyen ember lelkét. Az útján mellette haladó emberek megérzik rajta, hogy Krisztus-hordozó, és kapnak ebből a fényből. Életünk pillanatai, a kihívások, reményvesztett állapotok más megvilágításban tűnnek fel, ha Isten szemével nézzük őket. Ma talán erre van a legnagyobb szükségünk: az Isten szemével meglátni a jót egymásban és mindenben, ami körülvesz bennünket. Merjünk hát hinni a Jóságos Istenben, merjünk Mellette dönteni, merjünk Vele együtt élni, hogy „világossága beragyogja a sötétséget”.
(www.tard.hu)